Jak i kiedy przycinać agrest?

Jak i kiedy przycinać agrest
Rate this post

Agrest jest mało wymagającym krzewem owocowym, który z łatwością rosnąć może na wszelkich rodzajach gleb. Dlatego jego uprawa najczęściej nie stanowi problemu i może być realizowana nawet przez amatorów.

Przycinanie agrestu – prawidłowa technika 

Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać obfite i prawidłowe owocowanie niezbędne jest regularne cięcie agrestu. Jednak od tego jak przyciąć agrest prawidłowo, zależeć będą efekty. Istotne jest również to kiedy przyciąć agrest.

Najlepszymi terminami na cięcie agrestu jest wiosna, po posadzeniu, a także przedwiośnie, zanim rozpocznie się wegetacja. Natomiast już po piątym roku uprawy należy zdecydować się na nieco bardziej intensywne cięcie. Dzięki czemu agrest będzie mógł wejść wypełnia owocowania.

Przycinanie agrestu - kiedy najlepiej
Fot. Przycinanie agrestu – kiedy najlepiej?

Prawidłowe przycinanie agrestu krzaczastego

Niezwykle wydajnym krzewem jest agrest cięcie którego, powinno być wykonywane regularnie. Zarówno cięcie agrestu na pniu jak również przycinanie agrestu krzaczastego opierać się musi na usuwaniu wierzchołków pędów.

Niezbędne jest także sprawdzenie czy roślina nie została zaatakowana przez amerykański mączniak agrestu. W takiej sytuacji pędy mają brunatne nalot, a także zauważyć można oznaki choroby pojawiające się na liściach i owocach.

W takiej sytuacji niezbędne jest regularne usuwanie chorych pędów i liści, a także przycinanie krzewu. Bardzo często agrest uprawiany jest w tak zwanej formie krzaczastej, jednak coraz bardziej popularna jest forma pienna. Może być ona szczepiona na przykład na podkładce z porzeczki.

W jaki sposób przycinać agrest w formie krzaczastej?

Wielu amatorów ogrodnictwa zastanawia się jak przycinać agrest na pniu. Wygląda to bardzo podobnie jak przycinanie agrestu krzaczastego. W pierwszym roku po zasadzeniu agrestu należy skrócić każdy pęd o co najmniej dwa lub trzy oczka licząc od nasady.

Dzięki czemu w okresie wegetacji wyrastają tam po około trzy nowe pędy natomiast wiosną kolejnego roku usuwa się wszystkie pędy, które wyrastają od środka korony. Należy także usunąć pędy, które się krzyżują oraz płożą zbyt nisko nad ziemią. Po trzecim roku uprawy agrest wymaga prześwietlenia.

W takiej sytuacji usuwa się pędy krzyżujące się oraz pokładające na ziemi. Natomiast pędy jednoroczne warto skrócić o 1/3 ich długości. Wówczas pobudzi to krzew do wydania nowych pędów, na których będą mogły zawiązać się pąki kwiatowe oraz owoce.

Już po trzech latach uprawy krzew posiada zakończone formowanie korony. Najczęściej składa się ona z około 10 pędów głównych, jakie wyrastają z nasady. Z kolei w piątym roku po posadzeniu agrest rozpoczyna pełne owocowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.