Karol Okrasa na IV Festiwalu Promocji Zdrowia

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach 10 października, już po raz czwarty odbył się Festiwal Promocji Zdrowia. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Karol Okrasa, szef kuchni, kreator przepisów i nowych smaków. Wydarzenie to przyciągnęło wielu znamienitych gości, uczestników konkursu oraz fanów kuchni Karola Okrasy. Dzięki imprezie wszyscy obecni mogli dowiedzieć się, w jaki sposób gotować, by nie chorować, jak komponować smaczne potrawy, od czego zaczynać dzień, by cieszyć się dobrą kondycją i wreszcie jak gotować z pasją. Ponadto młodzież ze szkół powiatu dzierżoniowskiego mogła sprawdzić się podczas konkursu „Kulinarne Potyczki” pod hasłem „Wariacje wokół sałatek i kanapek”. Najlepszymi kucharzami okazały się:

I miejsce
Oliwia Paśko i Amelia Opalska

II miejsce
Maria Maciejewska i Natalia Lara

III miejsce
Natalia Kobierska i Natasza Linkert

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz zachęcamy, by zgodnie ze słowami pana Karola Okrasy każdą potrawę jeść trzy razy tzn.

  1. Kiedy na nią patrzymy i zachęca nas, tym w jaki sposób jest podana,
  2. Kiedy czujemy jej aromat i kusząco pachnie,
  3. Kiedy ją zjadamy i wykwintnie smakuje.

Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Okrasie za udział w „Festiwalu Promocji Zdrowia”, za poświęcony czas oraz przekazaną pasję do gotowania.

Justyna Protaziuk
Katarzyna Złotnicka