Hotelarze i Technolodzy Żywności z wizytą w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu

11 czerwca uczniowie Technikum Hotelarskiego oraz Technikum Technologii Żywności z Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach pod opieka nauczycielek Pani Beaty Czerniejewskiej, Katarzyny Złotnickiej i Małgorzaty Dobrowolskiej uczestniczyli w wyciecze zawodoznawczej do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Do grupy naszych uczniów dołączyli także uczniowie z Zespołu Szkól nr 2 w Dzierżoniowie, kształcący się w zawodach o podobnym profilu. Uczniowie zostali zaproszeni na śniadanie wydawane w jednej z wielu, wspaniałych sal restauracyjnych, gdzie mieli okazje zdegustować wiele oryginalnych potraw. Następnie, podzieleni na grupy zwiedzali zaplecza kuchenne hotelu. Zapoznali się z zasadami przygotowywania posiłków dla tak ogromnej ilości gości, zobaczyli jak przechowywane są produkty spożywcze, zobaczyli „na żywo” wiele maszyn i urządzeń. W tym samym czasie grupa hotelarzy miała możliwość obejrzenia sal konferencyjnych, bankietowych i sali kinowej. Zobaczyli także przykładowy apartament od środka .Zapoznali się z zasadami pracy na recepcji i z obowiązkami kierownika sali. Uczniowie w dalszej części zwiedzali inne zakątki hotelu. Szczególnie mocno zainteresowała ich sala gier, gdzie spędzili trochę czasu grając na automatach i w cymbergaja. Zajęcia wyjazdowe bardzo podobały się wszystkim uczestnikom, były przede wszystkim okazją do poznania realiów zatrudnienia po ukończeniu kształcenia w branży gastronomiczno-hotelarskiej.