Wycieczka zawodoznawcza do hotelu Uroczysko Siedmiu Stawów w Goli Dzierżoniowskiej

24 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 3 Gimnazjum w Zespole Szkół im ks.Jana Dzierżonia w Pieszycach oraz Gimnazjum nr 2 im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do hotelu Uroczysko Siedmiu Stawów w Goli Dzierżoniowskiej. Uczniowie zwiedzili cały obiekt, zapoznali się z możliwościami spędzenia czasu, korzystania z licznych atrakcji oferowanych w tym naprawdę uroczo usytuowanym miejscu. Na koniec zwiedzania uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek. W malowniczej scenerii, w sali konferencyjnej uczniowie, kończący swoją edukacje w Gimnazjum i stający przed wyborem dalszego kierunku kształcenia mieli możliwość zapoznania się z atrakcyjna ofertą kształcenia zawodowego w Zespole Szkół im.ks.J.Dzierżonia w Pieszycach.
Uczniowie Technikum Hotelarskiego, Technikum Technologii Żywności oraz Technikum Spedycyjnego w ciekawej prezentacji opowiedzieli o swoich zajęciach w szkole i ewentualnych drogach kariery zawodowej, po ukończeniu danego kierunku. 
Nadmienić trzeba, że wielu absolwentów ZS w Pieszycach znajduje bez problemu zatrudnienie w hotelach, restauracjach i zakładach spożywczych. Także w wizytowanym hotelu spotkaliśmy pracujących tam naszych absolwentów.

Bogumiła Taranek
Beata Czerniejewska