Zielona szkoła w Hiszpanii

Lloret de Mar to malownicza miejscowość turystyczna na Wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii, którą 8 maja odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Szkół w Pieszycach. Młodzież wraz z opiekunami spędzał czas na spacerach, plażowaniu oraz brała udział w grach terenowych, które pozwalały poznać język, kulturę oraz geografię Katalonii. Kolejny dzień zielonej szkoły to wycieczka do Barcelony. 10 maja młodzież podziwiała fascynujące budowle autorstwa Antoniego Gaudiego w tym wyjątkowy kościół Sagrada Familia. Mogliśmy zjeść pyszne lody na bulwarze La Rambla oraz spróbować egzotycznych owoców zakupionych na katalońskim targu. Czwarty dzień wypoczynku to plażowanie i relaks nad Morzem Śródziemnym. W sobotę odbyła się wycieczka do Figueres. Miasto związane jest z życiem wybitnego XX-wiecznego surrealisty Salvadora Dali w którym artysta urządził własne muzeum. Miejsce zachwyciło nas osobliwymi eksponatami oraz niecodziennymi rozwiązaniami w sztuce użytkowej. Kolejnym przystankiem sobotniej wycieczki było najstarsze miasto Hiszpanii Girona. Zobaczyliśmy średniowieczną Katedrę świętej Marii w której rozgrywają się niektóre sceny z serialu „Gra o tron”. W poniedziałek 14 maja wróciliśmy do Pieszyc.

Justyna Protaziuk