70-lecie Zespołu Szkół w Pieszycach

6 października 2017 roku o godzinie 10:00 uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Antoniego zainaugurowała obchody 70-lecia Zespołu Szkół im. Księdza Jana Dzierżonia w Pieszycach. Po mszy Szacowni Goście, Absolwenci, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie zgromadzili się na dalszych obchodach Jubileuszu w sali gimnastycznej. Program uroczystości uświetniły przemówienia Gości, delegacji placówek oświatowych i instytucji naszego powiatu, rodziców i absolwentów. Słowo historycznej prawdy o Szkole przekazał nam Pan Jan Łyś, który w latach 1962-1987 pełnił funkcję Dyrektora placówki.

Nasza Szanowna Jubilatka otrzymała moc życzeń i powinszowań między innymi, by mogła jeszcze wychować wiele pokoleń uczniów oraz by była dla nich dumą i dobrym wspomnieniem.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny, który przygotowała klasa IIIb gimnazjum pod czujnym okiem Pani Krystyny Szostak. Punktem kulminacyjnym święta była degustacja pysznego tortu oraz przekąsek przygotowanych przez uczniów naszej 70-latki w szkolnej kawiarence.

Obchody Jubileuszu zgromadziły w murach szkoły dawnych i obecnych dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz absolwentów, których obecność przyniosła wzajemną radość i entuzjazm. Chwile, które mogliśmy wspólnie celebrować, są dowodem na to, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale źródło ponadczasowych więzi i długoletnich przyjaźni.

Justyna Protaziuk