Wycieczka do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu

12 czerwca klasa III THŻ wraz z wychowawcą Katarzyną Złotnicką uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Tuż po przyjeździe czekała na nas miła niespodzianka- śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, z którego z radością skorzystaliśmy. Następnie przystąpiliśmy do zwiedzania obiektu. Hotelarze oglądali apartamenty oraz sale konferencyjne. Zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania tak wspaniałego hotelu, oglądali pracę na recepcji i w biurze marketingu. Technolodzy żywności poznali tajemnice przyrządzania posiłków od zaplecza kuchennego. Zwiedzili hotelową cukiernię, piekarnie, oraz liczne kuchnie. Poznali zasady planowania i przygotowywania posiłków, poznali zakres obowiązków pracowników gastronomii. Zobaczyli „na żywo” wiele maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy produkcji żywności i przygotowaniu dań. Po zwiedzaniu indywidualnie zwiedzaliśmy ciekawe miejsca w hotelu. Budynek hotelu Gołębiewski i oferowane przez niego atrakcje wywarły na nas ogromne wrażenie, a sama wycieczka pozostanie niezapomniana.