Zielona szkoła – Kraków 2017

5 czerwca klasa 1a rozpoczęła wycieczkę szkolną – zieloną szkołę. Stosunkowo krótko minęła nam podróż. Po przyjeździe i kilkuset metrowym dojściu, dotarliśmy do hostelu „Trzykafki”, blisko wszystkich ważnych miejsc w Krakowie. Po dłuższym rozeznaniu pokojów udaliśmy się na krótki spacer na krakowski rynek. Po spacerze poszliśmy na obiad do restauracji „Mamałyga” gdzie przez cały okres wycieczki będziemy jeść obiady. Po posiłku pojechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce gdzie razem przewodnikiem zwiedziliśmy piękne podziemia. Późnym wieczorem po kolacji wyszliśmy na miasto gdzie zobaczyliśmy cudnie oświetlony i magiczny krakowski rynek. 6 czerwca mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Oskara Schindlera. Po wyczerpującym zwiedzaniu oraz równie wyczerpującym spacerze wzdłuż Wisły poszliśmy na obiad. Naszym kolejnym punktem było zwiedzenie katedry na Wzgórzu Wawelskim. Odprowadzono nas również po komnatach Zamku Królewskiego oraz odwiedziliśmy Dzwon Zygmunta. Późnym popołudniem wróciliśmy do domu aby odpocząć. Przed zmrokiem kolejny raz udaliśmy się na rynek by znów podziwiać magiczną aurę krakowskiego centrum. 7 czerwca był dla nas bardzo aktywny. Po śniadaniu udaliśmy się na miejsce spotkania gdzie umówiliśmy się z przewodnikiem, który oprowadzał nas już wczoraj po katedrze. Na miejscu podzieliliśmy się na grupy i tuż po tym rozpoczęliśmy grę miejską – samodzielne zwiedzanie Krakowa, ułożoną przez przewodnika. Wędrówkę zaczęliśmy przy Smoku Wawelskim a kończąc na uroczych ogrodach Collegium Maius pokonując około 4 km. Później obiad oraz dalsze zwiedzanie miasta już z przewodnikiem. Kościół Mariacki, Barbakan oraz podziemia rynku krakowskiego to niektóre zabytki które zwiedziliśmy.
Wróciliśmy do domu aby odpocząć. Kolejny raz udaliśmy się na rynek gdzie kolejny raz urzekła nas jego atmosfera. W czwartek 8 czerwca po śniadaniu odwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Przewodnik oprowadził nas zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz muzeum pokazując nam wiele eksponatów oraz cennych maszyn lotniczych. Po zwiedzaniu pojechaliśmy na obiad następnie mieliśmy kilka godzin swobody w Galerii Krakowskiej. Zaraz po zakupach spacerem udaliśmy się nad przepiękną Wisłę gdzie oglądaliśmy piękny zachód słońca. Dodatkową atrakcją było wejście do pokoju luster gdzie zdezorientowani dużą ilością zwierciadeł szukaliśmy siebie nawzajem. Wychodząc poszliśmy ostatni raz na rynek gdzie zrobiliśmy sobie dużo zdjęć pamiątkowych.