Uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach na I Kongresie Młodzieży Przedsiębiorczej

30 marca gimnazjaliści oraz uczniowie technikum wzieli udział w warsztatach poświęconych realizacji projektu I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej. Jest to wspólny projekt Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy, Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, Spółki Eksperts for Business oraz Banku Zachodniego WBK pod patronatem Starosty świdnickiego
i dzierżoniowskiego, Prezydenta Miasta Świdnica, Burmistrza Dzierżoniowa, Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędów Pracy w Świdnicy i Dzierżoniowie.

W projekcie biorą udział 3 zespoły z naszej szkoły: Jonasz Protaziuk, Magdalena Matuszewska, Aleksandra Szymczakiewicz oraz Marcin Szczypka, Rafał Kożuch, Grzegorz Stal w kategorii szkół gimnazjalnych, Arleta Bartosik, Kacper Myszkowski i Piotr Borowski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Nasi uczniowie będą tworzyć biznes plan, wezmą udział w internetowym Quizie sprawdzającym wiedzę z wiadomości przekazanych w trakcie warsztatów. Test przeprowadzony zostanie z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.

Uczniowie przeanalizują również studium przypadku z zakresu przedsiębiorczości za pośrednictwem internetowej platformy edukacyjnej.

Na zwycięskie drużyny czekają bardzo atrakcyjne finansowe nagrody.

Beata Malaga