Sztuka samoobrony – czuj się bezpiecznie!

Zespół Szkół w Pieszycach rozpoczął projekt, w ramach którego uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej na zajęciach wychowania fizycznego będą szkoleni w ramach samoobrony i sztuk walk. Program ma na celu poprawienie poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach szczególnego zagrożenia. Zajęcia będą prowadzone cykliczne, a rozpoczęło je spotkanie i trening z panem Grzegorzem Długaszewskim, instruktorem samoobrony i kierownikiem Komisariatu Policji w Pieszycach. Warto podkreślić, że zajęcia od początku cieszyły się ogromną popularnością nie tylko wśród chłopców, ale dołączyły do grupy dziewczęta, które nie ustępowały swoim kolegom.
Cała grupa była bardzo zadowolona z udziału w projekcie, choć prawie każdy uczestnik przyznawał, że trening był bardzo intensywny, trener wymagający, ale mimo zakwasów już oczekują na następne spotkanie.