Mikołajki 2016 :)

W tym roku przygotowujemy się do świąt już od połowy listopada. Zmieniliśmy formę zabawy przedświątecznej. Wszystkie klasy rywalizują o główną nagrodę, którą jest noc filmowa w szkole. 6 grudnia uczniowie zbierali punkty za zaśpiewanie przez klasę kolędy lub pastorałki, sklejenie jak najdłuższego łańcucha choinkowego oraz wykonanie kartek świątecznych. Młodzież podeszła do zadań z wielkim zaangażowaniem a wsparciem dla nich byli wychowawcy. W ostatnich dniach w naszej szkole słychać było śpiewanie, a na korytarzach mierzono kolorowe łańcuchy. Okazało się, że grono pedagogiczne także potrafi. Nauczyciele poza konkursem przedstawili swoją interpretację pastorałki „Złote Jeruzalem” i otrzymali gromkie brawa. Oczywiście Mikołajki bez prezentów są nie do zaakceptowania. Dzięki Radzie Rodziców ZS w Pieszycach wszyscy otrzymali słodki upominek. Nasza zabawa trwa dalej i teraz szykujemy się do Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 17.00. Wcześniej planujemy happening na którym spróbujemy opleść naszymi łańcuchami Pieszyce. Na Jarmarku wszyscy goście będą mogli między innymi nabyć oryginalne ozdoby wykonane przez uczniów, poczęstować się daniami przygotowanymi przez rodziców i ciastem upieczonym przez młodzież, posłuchać nagrodzonych pastorałek oraz podpatrzyć jak pięknie można udekorować stół świąteczny. Będzie można także wesprzeć klasy i pomóc im zdobyć następne punkty.

Organizatorzy i młodzież serdecznie zapraszają

Zwycięzcy konkursu kolęd i pastorałek:

„Złota Jerozolima i biedne Betlejem” w wykonaniu nauczycieli: