Konkurs Patriotyczny pn.”Ja i Ojczyzna to jedno…”

29 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Pieszycach odbył się Konkurs Patriotyczny pn.”Ja i Ojczyzna to jedno…”  organizowany przez panie Beatę Malagę i Justynę Protaziuk. Konkurs podzielony był na dwa etapy: historyczny i polonistyczny. Uczniowie z gimnazjów powiatu dzierżoniowskiego pisali test z wiedzy historycznej oraz na podstawie tekstu źródłowego komponowali list otwarty, który następnie musieli odczytać przed wszystkimi zgromadzonymi na konkursie.

W dziedzinie historycznej wyniki prezentują się następująco:

I miejsce Aleksandra Krakowiak Gimnazjum Nr 2 w Bielawie
II miejsce Alicja Marchewka Gimnazjum Nr 2 w Bielawie
III miejsce Maksymilian Miszczuk Gimnazjum ZS w Pieszycach

Wyróżnienie Wojciech Baraniuk Gimnazjum ZS w Pieszycach

W dziedzinie polonistycznej:

I miejsce Ex aequo Matylda Szymczykiewicz Gimnazjum Nr 2 w Bielawie
i Jonasz Protaziuk Gimnazjum ZS w Pieszycach
II miejsce Ex aequo Kacper Oboza  Gimnzjum Nr 2 w Bielawie
i Marcin Szczypka Gimnazjum ZS w Pieszycach

Justyna Protaziuk