Niezwykłe lekcje wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum

4 maja uczniowie pieszyckiego gimnazjum uczestniczyli w lekcjach wiedzy o społeczeństwie z Panią Burmistrz Dorotą Konieczną- Enozel oraz Panem Wiceburmistrzem Krzysztofem Galiakiem. Pani Burmistrz na cztery godziny wcieliła się w rolę nauczyciela i opowiadała o funkcjonowaniu gminy, zasadach tworzenia budżetu, dochodach i wydatkach. Dowiedzieliśmy się o możliwościach inwestycyjnych naszych władz samorządowych. Uczniowie mieli możliwość osobiście porozmawiać z władzami miasta i gminy, opowiedzieć o swoich marzeniach i pomysłach związanych z problemami i przyszłością lokalnej ojczyzny. Nasi goście bardzo uważnie słuchali i skrupulatnie notowali wszystkie pomysły proponowane przez młodzież. Uczniowie dostali również zadanie domowe, a mianowicie mają się zastanowić nad tym jak miało by wyglądać miejsce, stworzone przez władze specjalne dla nich. Co chcieli by w tym miejscu zorganizować, z czego korzystać i jak je urządzić?

Na pewno odrobimy zadanie domowe na szóstkę! Już się cieszymy i czekamy na kolejne spotkania.

Beata Malaga

spotkanie z burmistrz