Wizyta studenta leśnictwa

3 września 2015 roku klasy trzecie gimnazjum wzięły udział w spotkaniu ze studentem wydziału leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Jakubem Loffler, który jest absolwentem naszego gimnazjum. Pan Jakub doradził nam, na czym warto skupiać się podczas wyboru dalszej szkoły, czy też studiów. Uświadomił przede wszystkim, jak ważny jest wybór szkoły, która pozwala zdobyć zawód, że warto poświęcić czas nauce języka obcego, który ułatwia nam życie codzienne i komunikację z poznanymi ludźmi. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest rozwijanie własnych pasji i posiadanie szerokich zainteresowań. Student poświęcił również czas na przekazanie wiadomości o swoim wydziale na którym studia do łatwych nie należą, ale jak sam powiedział studia nie są dla mądrych lecz dla wytrwałych. Pan Jakub przedstawił nam kilka ciekawostek związanych z jego praca magisterską, czy też obowiązkami związanymi z wydziałem leśniczym . Z pewnością zainspirował uczniów do dalszej pracy. Wywiad z naszym gościem ukaże się w październikowym wydaniu szkolnej gazetki „Świat Gimbazy”.

Julia Przybyła
Justyna Protaziuk