Sylwia Martyka zdobywa Tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w Zapasach

W dniach 20-21 listopada w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach.
W zawodach rywalizowało 146 zawodniczek z 49 klubów z całej Polski. W turnieju Powiat Dzierżoniowski reprezentowały : Sylwia Martyka SOWA Pieszyce, Nikola Wasilewska JUNIOR Dzierżoniów, Sandra oraz Sylwia Moskal Bielawianka Bielawa oraz Olimpia Łosyk Bielawianka Bielawa. Najlepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka kat. 57kg , która wygrywając 5 walk przed czasem okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej zdobywając złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek. Wielki sukces odniosła Nikola Wasilewska kat. 32 kg, która wywalczyła brązowy medal. V miejsce w kat. 44kg wywalczyła Olimpia Łosyk.
Jestem bardzo szczęśliwy, że Sylwia zdobyła swój upragniony złoty medal w Mistrzostwach Polski. Był to dla nas start główny w tym sezonie, który wypadł wyśmienicie. Sylwia swoją sportową postawą śmiało może konkurować do nagrody „ Talentu Roku „ albo „ Odkrycia sezonu „ gdyż w tym roku osiągnęła złote medale w następujących zawodach : Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach, Mistrzostwa Polski w Sumo Młodziczek, Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Zapasach, Mistrzostwach Makroregionu w Zapasach Młodziczek, Mistrzostwach Makroregionu w Sumo Młodziczek oraz Pucharu Polski Kadetek w Zapasach. Ma za sobą również debiut w Reprezentacji Polski Kadetek w zapasach – Norbert Warchoł
Wielkie podziękowania dla Firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która jest głównym sponsorem wielu sportowców w tym Sylwii Martyki. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć Sylwię w rozwoju sportowym zachęcamy do pomocy.
Zapraszamy również wszystkie dzieci oraz młodzież do uprawiania zapasów zarówno w Bielawie klub UKS IRON BULLS BIELAWA ul. Grota Roweckiego 8, MULKS JUNIOR DZIERŻONIÓW ul. Kościelna 32 oraz ULKS SOWA PIESZYCE ul. Kościuszki 6A Wszelkie informacje : Norbert Warchoł 693 981 359, Stanisław Warchoł 667-675-626