Sylwia Martyka wygrywa Puchar Polski w Zapasach

W Chęcinach woj Świętokrzyskie w dniach 23-24 Października odbył się Puchar Polski Juniorek oraz Kadetek w zapasach. W zawodach startowało 150 zawodniczek z 30 klubów z Polski oraz Ukrainy. Powiat Dzierżoniowski reprezentowały : Sylwia Martyka ur. 2001 SOWA Pieszyce kadetki 56kg, Paulina Martyka ur. 1999 Kadetki 56kg oraz Marzena Martyka ur. 1996 Juniorki 63kg – JUNIOR Dzierżoniów. W grupie kadetki dziewczyny walczyły w rocznikach 1999 – 2001 a w grupie juniorek 1998 – 1996. W Pucharze świetnie zaprezentowała się Sylwia Martyka, która debiutowała w tej grupie wiekowej. Sylwia po wygraniu 4 walk zwyciężyła bezapelacyjnie w kat. 56kg pokonując po drodze dwie reprezentantki Polski. W tej samej wadze brązowy krążek zdobyła Paulina Martyka dla której był to pierwszy start w nowej kategorii wagowej. V miejsce w Pucharze Polski Juniorek zdobyła Marzena Martyka kat. 63kg. Dzięki wysokim wynikom sportowym Sylwia oraz Paulina zostały powołane na Obóz Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych w zapasach w Poznaniu 2-6 listopad oraz będą reprezentować Polskę w na Międzynarodowym Turnieju w Berlinie. Wielkie podziękowania dla głównego sponsora DRG AGRO GROUP z Tuszyna, który wspiera rozwój zapasów w Powiecie Dzierżoniowskim.
Sponsorzy :
DRG AGRO GROUP Tuszyn
PROMASZ – Wiesław Berezicki
Drozdowski – Marek Drozdowski

Gratulujemy!

s_martyka_2015