IX wymiana młodzieży ze szkołą partnerską Mariengymnasium

Aż trudno uwierzyć, ale to już po raz 14 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami Panem Krzysztofem Dzwolakiem i Panią Bernadettą Szczypką udali się na spotkanie ze swoimi rówieśnikami w Niemczech. W dniach 8.10.-2015-15.10.2015 młodzież polska mieszkała u niemieckich rodzin i wspólnie ze swoimi niemieckim kolegami realizowała program wymiany, który był pełen atrakcji i wycieczek m.in.: wycieczka do Bremen, wycieczka do Parku Narodowego Niedersächsisches Wattenmeer, wycieczka rowerowa do Neustadtgödens, wycieczka do Bremerhaven – zwiedzanie Domu Klimatycznego – podróż dookoła świata wzdłuż południka 8.
Jak co roku niedzielę uczniowie spędzili ze swoimi niemieckimi rodzinami, a w ostatni wieczór wszyscy uczniowie wraz z rodzinami spotkali się, aby podsumować spotkanie w Niemczech.
W kwietniu 2016r. nasi niemieccy koledzy przyjadą do nas, by poznać nasze rodziny, nasze miasto i naszą okolicę.
Dziękujemy za dofinansowanie naszej wymiany Urzędowi Miasta Pieszyce i Starostwu Powiatowemu.

organizator wymiany: Bernadetta Szczypka